Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
01
01
Kaski
02
02
Kaski
03
03
Kaski
04
04
Kaski

 

Wesołych Świąt Wielkanocnych

 


Dzień Niepodległości

11.11.2023

 

11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii Polski. Symbolizuje moment, kiedy Polska po 123 latach odzyskała Niepodległość. Mieszkańcy Kask i okolic spotkali się tego dnia na uroczystej mszy świętej, by wspólnie dziękować za dar niepodległej Ojczyzny. Dla uczczenia trudu i poświęcenia naszych bohaterów w walce o wolność, o godzinie 12:00 został odśpiewany hymn, a w symbolicznych miejscach złożone zostały kwiaty. Uroczystość swą obecnością, jak co roku, uświetnili przedstawiciele Urzędu Gminy w Baranowie z Panią Wójt Agatą Trzop-Szczypiorską na czele oraz Radni.

Po wspólnym marszu z flagami, w Osp Kaski czekał na wszystkich uczestników ciepły posiłek, a na najmłodszych kino i popcorn.

Uroczystość przygotowana została przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kask i Okolic oraz Sołectwa Kaski i Kaski Budki we współpracy z OSP KASKI 1918r.oraz Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Kaskach.

 

 

 

 

 

 ZABAWY NA 7 ZMYSŁÓW W KASKACH

 

Zmysły to nasz łącznik z tym, co dzieje się wokół nas. Dzięki nim czujemy co dotykamy, widzimy obiekty znajdujące się przed nami albo słyszymy otaczający nas świat. Natomiast najlepszym sposobem na rozwijanie zmysłów jest ... zabawa! A tej w piątek 20 października w Kaskach nie brakowało!

"Zabawy na 7 zmysłów" to kolejne warsztaty zorganizowane przez Stowarzyszanie na Rzecz Rozwoju Kask i Okolic w ramach projektu "Spotkajmy się! To naturalne!". Podczas zajęć nasi mali mieszkańcy badali i rozwijali swoje zmysły. Dzieci odgadywały zapachy, chodziły bosymi stopami po różnych fakturach oraz dotykały z zasłoniętym oczami różnych przedmiotów. Na koniec zajęć zaś skupiły swoją uwagę na pracy manualnej.

Projekt dofinansowany został ze środków programu Działaj Lokalnie, Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności realizowanego przez Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Stowarzyszenie Europa i My.
Bomba! Natura!


Pierwsze warsztaty z projektu "Spotkajmy się! To naturalne!" już za nami.

8 września 2023 nasi mieszkańcy, duzi i mali,  spotkali się, by wspólnie tworzyć bomby kwietne. Praca z gliną, nasionkami i błotem, jak nietrudno się domyśleć, była brudna i wesoła!

Na zakończenie warsztatów najmłodsi zaangażowali się w robienie wysypywanek. Do ich wykonania wykorzystane zostały produkty pochodzenia naturalnego.

Projekt został dofinansowany ze środków programu Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Stowarzyszenie Europa i My.


Kolejne warsztaty już w październiku!

 

 

 

 

 

Kolejny zwycięski projekt!

Kilkanaście zrealizowanych projektów za nami. Przed nami kolejne wyzwanie. 6 lipca 2023r. odbył się w Kaskach podwieczorek grantowy Działaj Lokalnie, podczas którego Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kask i Okolic otrzymało czek w wysokości 6 000 zł. na realizację projektu: ,,Spotkajmy się! To naturalne!.

Program wspierają: Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności, Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce, Stowarzyszenie Europa i My.

 

 

 

Żurawie Powiatu Grodziskiego 

Wyróżnienie dla Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Kask i Okolic w kategorii Organizacja Pozarządowa Roku 2020.

Żurawie Powiatu Grodziskiego to nagroda ufundowana przez Stowarzyszenie Europa i My, która ma na celu promocję aktywności obywatelskiej, docenienie liderów lokalnych i stojących za nimi organizacji, nagłaśnianie przykładów postaw społecznych oraz szerzenie wiedzy na temat społecznej odpowiedzialności biznesu.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"...można odejść na zawsze by stale być blisko" 

---------------------------------------------------------------
BEZ PANIKI!

Dowiedz się, jak możesz pomóc swojemu dziecku.

Rodzice w życiu codziennym mogą spotkać się z różnymi sytuacjami, często niebezpiecznymi, stanowiącymi zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia ich dzieci.

16.11.2019 w Sali Konferencyjnej przy Bibliotece w Kaskach gościliśmy ratownika medycznego z wieloletnim stażem, pana Kamila Gadzińskiego, który na co dzień pracuje w SOR Sochaczew.

W prezentacji multimedialnej, jaką przygotował pan Kamil zostały omówione najczęstsze wypadki i oraz przećwiczone zostały prawidłowe na nich reakcje. Na bieżąco wśród rodziców rodziły się pytania, na które ratownik udzielał wnikliwej odpowiedzi.

Najważniejsze, jak podkreślał, to NIE WPADAĆ W PANIKĘ.

Niektóre mamy po raz pierwszy w życiu mogły ćwiczyć resuscytację na fantomie. Pan ratownik przyniósł również e sobą sprzęt AED -  automatyczny defibrylator, dzięki czemu można było zapoznać się z tym coraz częściej spotykanym sprzętem.

Choć temat ważny i poważny spotkanie przebiegło w swobodnej, wręcz wesołej atmosferze. Może wiedza podana w tak przystępny sposób dłużej pozostanie w pamięci uczestników spotkania.

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach projektu "Wolni, zdrowi, bezpieczni w Naszej Małej Ojczyźnie" i  współfinansowane było ze środków funduszu Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz Stowarzyszenia Europa i My.

 

11 listopada


 

  • MSZA ŚWIĘTA W INTENCJI OJCZYZNY W KOŚCIELE W KASKACH O GODZ. 11.00
  • PO MSZY ZŁOŻENIE KWIATÓW PRZY KAMIENIU I PRZY KAPLICZCE
  • CZĘŚĆ ARTYSTYCZNA W OSP KASKI

ZAPRASZAJĄ ORGANIZATORZY

Get a better hosting deal with a hostgator coupon or play poker on party poker
Copyright 2011 Strona główna.
Joomla Templates by Wordpress themes free