Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
01
01
Kaski
02
02
Kaski
03
03
Kaski
04
04
Kaski

,,Dla każdego coś..."-projekt zakończony


 

Realizacja projektu trwała od lipca do grudnia 2018r. Część zadań była uzupełnieniem wcześniejszych  projektów a kolejne podejmowane działania kontynuacją poprzednich. 

Projekt ,,Dla każdego coś..." to praca wielu zaangażowanych ludzi z różnych środowisk dzięki którym udało się zrealizować zamierzone cele :

  • zakup i instalacja atestowanych urządzeń dla dzieci na placu przy tężni ( domek i piaskownica),
  • stworzenie miejsca pod zadaszeniem ,,Przystanku Kaski" na Bookcrossing (przygotowanie skrzynki na książki i czasopisma dostępne dla wszystkich osób odwiedzających to miejsce),
  • zorganizowanie plastycznych warsztatów niepodległościowych dla dzieci( robienie kotylionów, flagi, gazetki z okazji Święta Niepodległości),
  • przygotowanie banera ,,Ojcowie Niepodległości" na 11 listopada,
  • uroczyste obchody 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości 
  • wykonanie tablicy z historia miejscowego cmentarza

Uwieńczenie projektu to wydanie kalendarza, który jest podsumowaniem 15- letniej działalności naszego Stowarzyszenia oraz 12- letniej współpracy ze Stowarzyszeniem Europa i My- naszym Ośrodkiem Działaj Lokalnie. Na kartach kalendarza przypominamy wszystkie zadania, które zostały zrealizowane w 12 projektach.

 

 

 

 

100.Rocznica 

11 Listopada mieszkańcy Kask i okolic wspólnie świętowali 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. Po uroczystej mszy św. w intencji Ojczyzny, złożeniu kwiatów przy kamieniu upamiętniającym 100. rocznicę odzyskania  Niepodległości i poświęceniu kapliczki wszyscy udali się do  budynku OSP na część artystyczną, przygotowaną przez dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej im.Orła Białego w Kaskach oraz ze Szkoły Muzycznej im. Jana Paderewskiego w Żyrardowie-Filia w Kaskach.

 Przygotowując się do tych uroczystości realizowaliśmy jednocześnie projekt ,, Dla każdego coś...", w ramach, którego dzieci na warsztatach przygotowały kotyliony i gazetkę o Narodowym Święcie Niepodległości. Powstał również baner upamiętniający to ważne dla wszystkich Polaków Święto.

 

Dla każdego coś...

Cały czas jesteśmy w trakcie realizacji projektu ,, Dla każdego coś...". Na początku pojawiła się piaskownica, teraz dołączył do niej uroczy domek a to jeszcze nie wszystko...

Dla każdego coś....

Jesteśmy w trakcie realizacji projektu ,, Dla każdego coś...".Na początek ,,coś" dla najmłodszych. Na placu przy tężni pojawiła się piaskownica, w której maluchy mogą lepić piaskowe zamki i babki aby rodzice w tym czasie mogli skorzystać np. z siłowni czy tężni. W przygotowanie piaskownicy do użytku zaangażowali się mieszkańcy Kask-duzi i mali.

 

Projekt

,,Dla każdego coś ..." to kolejny projekt Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Kask i Okolic", który zajął pierwsze miejsce wśród czternastu zwycięskich wniosków w konkursie ,, Działaj lokalnie".

http://www.europaimy.org/www/pl/aktualnosci/332-wyniki-konkursu-dzialaj-lokalnie-2018

100-lecie

 

 

 

Get a better hosting deal with a hostgator coupon or play poker on party poker
Copyright 2011 Strona główna.
Joomla Templates by Wordpress themes free