Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
01
01
Kaski
02
02
Kaski
03
03
Kaski
04
04
Kaski

 

Wesołych Świąt

Wesołych Świąt

Wesołego Alleluja

Żurawie Powiatu Grodziskiego 

Wyróżnienie dla Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Kask i Okolic w kategorii Organizacja Pozarządowa Roku 2020.

Żurawie Powiatu Grodziskiego to nagroda ufundowana przez Stowarzyszenie Europa i My, która ma na celu promocję aktywności obywatelskiej, docenienie liderów lokalnych i stojących za nimi organizacji, nagłaśnianie przykładów postaw społecznych oraz szerzenie wiedzy na temat społecznej odpowiedzialności biznesu.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"...można odejść na zawsze by stale być blisko" 

---------------------------------------------------------------
BEZ PANIKI!

Dowiedz się, jak możesz pomóc swojemu dziecku.

Rodzice w życiu codziennym mogą spotkać się z różnymi sytuacjami, często niebezpiecznymi, stanowiącymi zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia ich dzieci.

16.11.2019 w Sali Konferencyjnej przy Bibliotece w Kaskach gościliśmy ratownika medycznego z wieloletnim stażem, pana Kamila Gadzińskiego, który na co dzień pracuje w SOR Sochaczew.

W prezentacji multimedialnej, jaką przygotował pan Kamil zostały omówione najczęstsze wypadki i oraz przećwiczone zostały prawidłowe na nich reakcje. Na bieżąco wśród rodziców rodziły się pytania, na które ratownik udzielał wnikliwej odpowiedzi.

Najważniejsze, jak podkreślał, to NIE WPADAĆ W PANIKĘ.

Niektóre mamy po raz pierwszy w życiu mogły ćwiczyć resuscytację na fantomie. Pan ratownik przyniósł również e sobą sprzęt AED -  automatyczny defibrylator, dzięki czemu można było zapoznać się z tym coraz częściej spotykanym sprzętem.

Choć temat ważny i poważny spotkanie przebiegło w swobodnej, wręcz wesołej atmosferze. Może wiedza podana w tak przystępny sposób dłużej pozostanie w pamięci uczestników spotkania.

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach projektu "Wolni, zdrowi, bezpieczni w Naszej Małej Ojczyźnie" i  współfinansowane było ze środków funduszu Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz Stowarzyszenia Europa i My.

 

11 listopada


 

  • MSZA ŚWIĘTA W INTENCJI OJCZYZNY W KOŚCIELE W KASKACH O GODZ. 11.00
  • PO MSZY ZŁOŻENIE KWIATÓW PRZY KAMIENIU I PRZY KAPLICZCE
  • CZĘŚĆ ARTYSTYCZNA W OSP KASKI

ZAPRASZAJĄ ORGANIZATORZY

 


 

JAK SIĘ BRONIĆ PRZED ATAKIEM AGRESYWNYCH ZWIERZĄT

Wieś jest miejscem, gdzie spotkanie bezpańskiego psa, tudzież dzikiego zwierzęcia nie jest sytuacją rzadką. Dzieci są grupą szczególnie narażoną na to niebezpieczeństwo.  Często drogę do szkoły zmuszone  są pokonywać same, a wiedza na temat jak sobie radzić w niebezpiecznych sytuacjach nie jest powszechna.

Grupa "O Matko!" zwróciła się z prośbą do Straży Miejskiej w Milanówku o przeprowadzenie szkolenia dla dzieci z Kask i okolic. Zastępca komendanta Straży Miejskiej w Milanówku p. Konrad Baranowski z entuzjazmem podjął wyzwaniei 13 września 2019r. przybył do Kask, aby podzielić się z dziećmi i ich rodzicami swoją wiedzą i doświadczeniem wynikającym z wielu interwencji przeprowadzonych w  stosunku do domowych i dzikich zwierząt. Słuchacze uczuleni zostali na to, aby przede wszystkim unikać kontaktu z nieznajomym zwierzęciem. Nie zawsze jest to możliwe, w związku z tym każdy uczestnik spotkania wziął udział w ćwiczeniach. Techniki obrony zostały przedstawione dzieciom podczas odgrywania hipotetycznych sytuacji. Warsztaty przybrały formę zabawy i zakończone zostały wspólnym testem zdobytej wiedzy oraz słodkim poczęstunkiem dla wszystkich uczestników.

 

 

Spotkanie współfinansowane było ze środków funduszu Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz Stowarzyszenia Europa i My.


 

 

 

ZNAMY JUŻ WYNIKI VI EDYCJI PROGRAMU TESCO

 "DECYDUJESZ, POMAGAMY"

"Każy ma coś, co może dać innym"

 

Nasze młode mamy, pomimo natłoku obowiązków mają chęć i siłę na coś jeszcze! Po raz kolejny wzięły udział w programie grantowym Fundacji Tesco  "Decydujesz, pomagamy" i zdobyły fundusze na realizację kolejnych pomysłów.  Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Get a better hosting deal with a hostgator coupon or play poker on party poker
Copyright 2011 Strona główna.
Joomla Templates by Wordpress themes free