Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Stadnina koni

Drukuj
Kategoria: Atrakcje
Opublikowano Admin

Stadnina koni w Kaskach powstała około 10 lat temu. Założyli ją Waldemar Wiśniewski wraz ze swoim synem Damianem. Do założenia takiego miejsca popchnęła panów Wiśniewskich miłość do zwierząt, gdyż w stadninie (nie licząc koni) są hodowane osły, pawie i owce. Prócz tego możemy zobaczyć również strusia, króliki, kury zielononóżki i jeszcze wiele innych zwierząt.

Stadnina jest umiejscowiona w centrum Kask (ul. Królewska 76). Przechodząc bramę wejściową przenosimy się do innego - zaczarowanego świata zwierząt i pięknych krajobrazów. Spacerując po ośrodku odrywamy się od szarej rzeczywistości. Czas tutaj płynie innym rytmem, bardziej spokojnie - nasze życie zwalnia i czujemy się beztrosko.

Jest to doskonałe miejsce do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. W stadninie pana Waldemara odpoczywamy, zarówno czynnie, jak i biernie. Możemy przyjechać sami, aby obcować z naturą i wyciszyć się lub razem z całą rodziną spędzić trochę czasu - z dala od zgiełku wielkiego miasta.

Do dyspozycji gości jest 5 hektarów lasów i łąk z przeznaczeniem na spacery lub jazdę konną. Zwolennicy odpoczynku w plenerze mogą grillować w parku pośród wiekowych drzew, nieopodal stawu rybnego i wędzarni (również dostępnych). Jest także miejsce przeznaczone na ognisko, przy którym możemy spędzić miło czas w otoczeniu przyrody.

W sezonie zimowym miłośnicy kuligów wybiorą się leśnymi duktami na przejażdżkę saniami zaprzęgniętymi w konie.

Zwierzęta gospodarza są bardzo przyjaźnie nastawione do ludzi i przyzwyczajone do dzieci, gdyż wnuki właściciela często bawią się z nimi. Dlatego każde dziecko może bez obaw podejść i chociażby pogłaskać zwierzątko lub zasiąść na grzbiecie osiołka bądź kucyka.

Pan Waldemar jest również jednym ze współzałożycieli Polskiego Związku Hodowców Koni Rasy Trakeńskiej. W jego stadninie możemy zobaczyć oraz pojeździć na Trakenach (koniach najstarszej z ras) oraz na kucach rasy Deutsche Reit Pony (w skrócie DRP), które są hodowane, właśnie z myślą o dzieciach. Oczywiście nie możemy zapomnieć o osiołkach, które są bardzo towarzyskie. A jeżeli będziemy mieli dla nich smakołyk, to nie odstąpią nas na krok.

Dla osób, które stawiają dopiero pierwsze kroki w jeździectwie stadnina oferuje fachową pomoc - instruktora, który nauczy jazdy konnej od podstaw i będzie służył pomocą bardziej zaawansowanym jeźdźcom.

Dla gości, którzy chcieliby zostać na noc stadnina posiada pokoje noclegowe ( z dostępem do kuchni oraz łazienki w wyremontowanej chałupie z 1856 roku), a gospodarz umili czas opowieściami, zarówno o historii Kask i okolic, jak i o zwierzętach.

Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia tego wyjątkowego miejsca. Gwarantujemy, że gdy ktoś raz zawita do Kask na ulicę Królewską 76 stanie się już stałym gościem pana Waldka.

W kaskiej stadninie można zakupić konia lub skorzystać z hotelu dla koni.

 

STADNINA KONI

TRAKEŃSKICH

I DEUTSCHE REIT PONY

 

Waldemar Wiśniewski

 

Kaski

Ul. Królewska 76

96-314 Baranów

Tel. : 501-359-093

0-46-856-06-92

Get a better hosting deal with a hostgator coupon or play poker on party poker
Copyright 2011 Stadnina koni.
Joomla Templates by Wordpress themes free