Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

atak psa

Opublikowano

 


 

JAK SIĘ BRONIĆ PRZED ATAKIEM AGRESYWNYCH ZWIERZĄT

Wieś jest miejscem, gdzie spotkanie bezpańskiego psa, tudzież dzikiego zwierzęcia nie jest sytuacją rzadką. Dzieci są grupą szczególnie narażoną na to niebezpieczeństwo.  Często drogę do szkoły zmuszone  są pokonywać same, a wiedza na temat jak sobie radzić w niebezpiecznych sytuacjach nie jest powszechna.

Grupa "O Matko!" zwróciła się z prośbą do Straży Miejskiej w Milanówku o przeprowadzenie szkolenia dla dzieci z Kask i okolic. Zastępca komendanta Straży Miejskiej w Milanówku p. Konrad Baranowski z entuzjazmem podjął wyzwaniei 13 września 2019r. przybył do Kask, aby podzielić się z dziećmi i ich rodzicami swoją wiedzą i doświadczeniem wynikającym z wielu interwencji przeprowadzonych w  stosunku do domowych i dzikich zwierząt. Słuchacze uczuleni zostali na to, aby przede wszystkim unikać kontaktu z nieznajomym zwierzęciem. Nie zawsze jest to możliwe, w związku z tym każdy uczestnik spotkania wziął udział w ćwiczeniach. Techniki obrony zostały przedstawione dzieciom podczas odgrywania hipotetycznych sytuacji. Warsztaty przybrały formę zabawy i zakończone zostały wspólnym testem zdobytej wiedzy oraz słodkim poczęstunkiem dla wszystkich uczestników.

 

 

Spotkanie współfinansowane było ze środków funduszu Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz Stowarzyszenia Europa i My.


 

Get a better hosting deal with a hostgator coupon or play poker on party poker
Copyright 2011 atak psa.
Joomla Templates by Wordpress themes free