Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Projekty

Drukuj
Kategoria: Stowarzyszenie
Opublikowano Admin

 

   Spotkaniem w dniu 18 października 2013 roku, w którym uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych powiatu i gminy, instytucji i organizacji, wolontariusze i członkowie stowarzyszenia, zakończyliśmy obchody 10 - lecia naszego organizacji. 

A teraz codzienna praca, a dzieje się dużo w naszej organizacji.

Otrzymaliśmy dofinansowanie na dwa projekty:"Sztafeta pokoleń" "Świetlicowe laboratorium wiedzy". Pierwszy z nich realizujemy z seniorami, zadania drugiego kierujemy do dzieci w wieku 8 - 13 lat.

"Sztafeta pokoleń" to projekt wieloetapowy, którego głównym zadaniem jest przekazywanie historii, doświadczeń i umiejętności następnym pokoleniom.

Uroczystość zorganizowana z okazji 95 rocznicy odzyskania niepodległości, była wspaniałą lekcją historii, a jednocześnie powrotem do wspólnego świętowania.

  Obchody Święta Niepodległości w Kaskach rozpoczęły się Mszą Św. w intencji Ojczyzny. Następnie przy kapliczce - ufundowanej dla upamiętnienia 11 listopada 1918 roku przez ostatniego właściciela majątku Kaski - harcerze złożyli wiązankę z biało-czerwonych kwiatów, a zgromadzeni odśpiewali pieśni: Boże coś Polskę i Rotę. Spotkanie zakończyliśmy w budynku naszej biblioteki, gdzie można było obejrzeć gazetkę okolicznościową, pośpiewać pieśni oraz pobiesiadować.  

Spotkanie zorganizowane było w ramach realizacji projektu "Sztafeta pokoleń" dofinansowanego w Programie "Działaj Lokalnie VIII" Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności we współpracy z Akademią Filantropii w Polsce Stowarzyszeniem Europa i My


Świetlica edukacyjna

Zajęcia z dziećmi prowadzone są w ramach projektu "Świetlicowe laboratorium wiedzy" dofinansowanego w Programie partnerskim Fundacji PZU i Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży "Świetlica - Moje Miejsce"

Uczestników przygotowujemy do aktywnego i świadomego uczestnictwo w projektach badawczych, cyklach technicznych i produkcyjnych, zajęciach intelektualnych prowadzonych nie tylko w świetlicy, ale również w domu.

Tematem kolejnego spotkania było wytwarzanie papieru czerpanego.                       Po zapoznaniu się z cyklem produkcyjnym, dzieciaki przystąpiły do pracy.

Wspólne z Filią Biblioteczną w Kaskach prowadzimy również zajęcia Klubu Odkrywców.

To już za nami, a najbliższy czas, pomimo zbliżających się świąt, będzie nie mniej pracowity. Następne zadanie projektu "Sztafeta pokoleń" to przygotowanie spotkania wigilijnego, z zastawionym tradycyjnymi potrawami stołem, oraz zajęcia z dziećmi w świetlicowym laboratorium wiedzy.

 

 

 

Get a better hosting deal with a hostgator coupon or play poker on party poker
Copyright 2011 Projekty.
Joomla Templates by Wordpress themes free