Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dożynki w KASKACH

Gminne Dożynki organizowane w tym roku w Kaskach były podziękowaniem dla rolników za ich całoroczną pracę. Wydarzenie zgromadziło wielu mieszkańców i gości.
Plac dożynkowy zapełniły stoiska sołectw oraz miejscowych kół gospodyń wiejskich, na których oferowano lokalne przysmaki i napoje. Było kolorowo, smacznie i radośnie.
Sołectwa z tereny gminy przygotowały przepiękne wieńce dożynkowe, które zostały uroczyście wniesione w korowodzie dożynkowym.
Czynny udział w przygotowaniu Dożynek brało również nasze Stowarzyszenie. Przygotowaliśmy "dożynkowe witacze", członkowie Stowarzyszenia uczestniczyli w pracach nad przygotowaniem terenu na uroczystość oraz w budowie ołtarza polowego.
Ponadto, jak co roku, wraz z Biblioteką oraz Młodzieżową Radą Gminy przygotowaliśmy strefę dla dzieci. Były łamigłówki logiczne, gry i zabawy, rękodzieło, fotobudka, malowanie twarzy, strefa tatuażu oraz pracownia fryzur. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się koło fortuny, na którym można było wygrać jakiś drobiazg.
Dodatkowo Stowarzyszenie wspierało grupę O Matko! w przygotowaniu występu artystycznego.
A poniżej krótka fotorelacja z tego wydarzenia.


Już wkrótce spektakl!

Grupa Mieszkańców w ramach zwycięskiego projektu @Działaj Lokalnie "Aktywni artystycznie- łączmy się!" pracuje nad spektaklem.????????????????????
??A efekty tych prac już w krótce ??
1?? września bądź z nami w Kaskach na
????Dożynkach Gminnych????.
Projekt dofinansowany został ze środków programu Działaj Lokalnie, Polsko - Amerykańska Fundacji Wolności realizowanego przez Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Stowarzyszenie Europa i My.
#Kaski
#aktywniartystyczniekaski

"AKTYWNI ARTYSTYCZNIE - ŁĄCZMY SIĘ!"

 
To już po raz 15-ty środki z programu Działaj Lokalnie płyną do Kask. Tym razem grant otrzymał projekt "Aktywni Artystycznie - łączmy się!". Dziękujemy bardzo za to wyróżnienie.
Gratulujemy również naszym sąsiadom z Bożej Woli, grupie Bo jak nie MY to kto i wszystkim tegorocznym grantobiorcom.
 
Projekt dofinansowany został ze środków programu Działaj Lokalnie, Polsko - Amerykańska Fundacji Wolności realizowanego przez Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Stowarzyszenie Europa i My.

#działajlokalnie
#dzieaajlokalniegrodzisk
 
 

Wesołego Alleluja

 

Wesołych Świąt Wielkanocnych

Dzień Niepodległości

 


Dzień Niepodległości

11.11.2023

 

11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii Polski. Symbolizuje moment, kiedy Polska po 123 latach odzyskała Niepodległość. Mieszkańcy Kask i okolic spotkali się tego dnia na uroczystej mszy świętej, by wspólnie dziękować za dar niepodległej Ojczyzny. Dla uczczenia trudu i poświęcenia naszych bohaterów w walce o wolność, o godzinie 12:00 został odśpiewany hymn, a w symbolicznych miejscach złożone zostały kwiaty. Uroczystość swą obecnością, jak co roku, uświetnili przedstawiciele Urzędu Gminy w Baranowie z Panią Wójt Agatą Trzop-Szczypiorską na czele oraz Radni.

Po wspólnym marszu z flagami, w Osp Kaski czekał na wszystkich uczestników ciepły posiłek, a na najmłodszych kino i popcorn.

Uroczystość przygotowana została przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kask i Okolic oraz Sołectwa Kaski i Kaski Budki we współpracy z OSP KASKI 1918r.oraz Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Kaskach.

 

 

 

 

 

 

ZABAWY NA 7 ZMYSLÓW



ZABAWY NA 7 ZMYSŁÓW W KASKACH

 

Zmysły to nasz łącznik z tym, co dzieje się wokół nas. Dzięki nim czujemy co dotykamy, widzimy obiekty znajdujące się przed nami albo słyszymy otaczający nas świat. Natomiast najlepszym sposobem na rozwijanie zmysłów jest ... zabawa! A tej w piątek 20 października w Kaskach nie brakowało!

"Zabawy na 7 zmysłów" to kolejne warsztaty zorganizowane przez Stowarzyszanie na Rzecz Rozwoju Kask i Okolic w ramach projektu "Spotkajmy się! To naturalne!". Podczas zajęć nasi mali mieszkańcy badali i rozwijali swoje zmysły. Dzieci odgadywały zapachy, chodziły bosymi stopami po różnych fakturach oraz dotykały z zasłoniętym oczami różnych przedmiotów. Na koniec zajęć zaś skupiły swoją uwagę na pracy manualnej.

Projekt dofinansowany został ze środków programu Działaj Lokalnie, Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności realizowanego przez Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Stowarzyszenie Europa i My.







OGRÓD PRZYJAZNY NATURZE

 

Czytaj więcej: OGRÓD PRZYJAZNY NATURZE

BOMBA! NATURA!


Bomba! Natura!


Pierwsze warsztaty z projektu "Spotkajmy się! To naturalne!" już za nami.

8 września 2023 nasi mieszkańcy, duzi i mali,  spotkali się, by wspólnie tworzyć bomby kwietne. Praca z gliną, nasionkami i błotem, jak nietrudno się domyśleć, była brudna i wesoła!

Na zakończenie warsztatów najmłodsi zaangażowali się w robienie wysypywanek. Do ich wykonania wykorzystane zostały produkty pochodzenia naturalnego.

Projekt został dofinansowany ze środków programu Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Stowarzyszenie Europa i My.


Kolejne warsztaty już w październiku!

 

 

 

 

Spotkajmy się! To naturalne!

 

Kolejny zwycięski projekt!

Kilkanaście zrealizowanych projektów za nami. Przed nami kolejne wyzwanie. 6 lipca 2023r. odbył się w Kaskach podwieczorek grantowy Działaj Lokalnie, podczas którego Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kask i Okolic otrzymało czek w wysokości 6 000 zł. na realizację projektu: ,,Spotkajmy się! To naturalne!.

Program wspierają: Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności, Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce, Stowarzyszenie Europa i My.

 

 

 

Wyróżnienie

Żurawie Powiatu Grodziskiego 

Wyróżnienie dla Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Kask i Okolic w kategorii Organizacja Pozarządowa Roku 2020.

Żurawie Powiatu Grodziskiego to nagroda ufundowana przez Stowarzyszenie Europa i My, która ma na celu promocję aktywności obywatelskiej, docenienie liderów lokalnych i stojących za nimi organizacji, nagłaśnianie przykładów postaw społecznych oraz szerzenie wiedzy na temat społecznej odpowiedzialności biznesu.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pożegnanie

"...można odejść na zawsze by stale być blisko" 

---------------------------------------------------------------

11

11 listopada


 

  • MSZA ŚWIĘTA W INTENCJI OJCZYZNY W KOŚCIELE W KASKACH O GODZ. 11.00
  • PO MSZY ZŁOŻENIE KWIATÓW PRZY KAMIENIU I PRZY KAPLICZCE
  • CZĘŚĆ ARTYSTYCZNA W OSP KASKI

ZAPRASZAJĄ ORGANIZATORZY

BEZ PANIKI!




BEZ PANIKI!

Dowiedz się, jak możesz pomóc swojemu dziecku.

Rodzice w życiu codziennym mogą spotkać się z różnymi sytuacjami, często niebezpiecznymi, stanowiącymi zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia ich dzieci.

16.11.2019 w Sali Konferencyjnej przy Bibliotece w Kaskach gościliśmy ratownika medycznego z wieloletnim stażem, pana Kamila Gadzińskiego, który na co dzień pracuje w SOR Sochaczew.

W prezentacji multimedialnej, jaką przygotował pan Kamil zostały omówione najczęstsze wypadki i oraz przećwiczone zostały prawidłowe na nich reakcje. Na bieżąco wśród rodziców rodziły się pytania, na które ratownik udzielał wnikliwej odpowiedzi.

Najważniejsze, jak podkreślał, to NIE WPADAĆ W PANIKĘ.

Niektóre mamy po raz pierwszy w życiu mogły ćwiczyć resuscytację na fantomie. Pan ratownik przyniósł również e sobą sprzęt AED -  automatyczny defibrylator, dzięki czemu można było zapoznać się z tym coraz częściej spotykanym sprzętem.

Choć temat ważny i poważny spotkanie przebiegło w swobodnej, wręcz wesołej atmosferze. Może wiedza podana w tak przystępny sposób dłużej pozostanie w pamięci uczestników spotkania.

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach projektu "Wolni, zdrowi, bezpieczni w Naszej Małej Ojczyźnie" i  współfinansowane było ze środków funduszu Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz Stowarzyszenia Europa i My.

 

atak psa

 


 

JAK SIĘ BRONIĆ PRZED ATAKIEM AGRESYWNYCH ZWIERZĄT

Wieś jest miejscem, gdzie spotkanie bezpańskiego psa, tudzież dzikiego zwierzęcia nie jest sytuacją rzadką. Dzieci są grupą szczególnie narażoną na to niebezpieczeństwo.  Często drogę do szkoły zmuszone  są pokonywać same, a wiedza na temat jak sobie radzić w niebezpiecznych sytuacjach nie jest powszechna.

Grupa "O Matko!" zwróciła się z prośbą do Straży Miejskiej w Milanówku o przeprowadzenie szkolenia dla dzieci z Kask i okolic. Zastępca komendanta Straży Miejskiej w Milanówku p. Konrad Baranowski z entuzjazmem podjął wyzwaniei 13 września 2019r. przybył do Kask, aby podzielić się z dziećmi i ich rodzicami swoją wiedzą i doświadczeniem wynikającym z wielu interwencji przeprowadzonych w  stosunku do domowych i dzikich zwierząt. Słuchacze uczuleni zostali na to, aby przede wszystkim unikać kontaktu z nieznajomym zwierzęciem. Nie zawsze jest to możliwe, w związku z tym każdy uczestnik spotkania wziął udział w ćwiczeniach. Techniki obrony zostały przedstawione dzieciom podczas odgrywania hipotetycznych sytuacji. Warsztaty przybrały formę zabawy i zakończone zostały wspólnym testem zdobytej wiedzy oraz słodkim poczęstunkiem dla wszystkich uczestników.

 

 

Spotkanie współfinansowane było ze środków funduszu Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz Stowarzyszenia Europa i My.


 

Get a better hosting deal with a hostgator coupon or play poker on party poker
Copyright 2011 Aktualności.
Joomla Templates by Wordpress themes free