Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

BEZ PANIKI!

Opublikowano
BEZ PANIKI!

Dowiedz się, jak możesz pomóc swojemu dziecku.

Rodzice w życiu codziennym mogą spotkać się z różnymi sytuacjami, często niebezpiecznymi, stanowiącymi zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia ich dzieci.

16.11.2019 w Sali Konferencyjnej przy Bibliotece w Kaskach gościliśmy ratownika medycznego z wieloletnim stażem, pana Kamila Gadzińskiego, który na co dzień pracuje w SOR Sochaczew.

W prezentacji multimedialnej, jaką przygotował pan Kamil zostały omówione najczęstsze wypadki i oraz przećwiczone zostały prawidłowe na nich reakcje. Na bieżąco wśród rodziców rodziły się pytania, na które ratownik udzielał wnikliwej odpowiedzi.

Najważniejsze, jak podkreślał, to NIE WPADAĆ W PANIKĘ.

Niektóre mamy po raz pierwszy w życiu mogły ćwiczyć resuscytację na fantomie. Pan ratownik przyniósł również e sobą sprzęt AED -  automatyczny defibrylator, dzięki czemu można było zapoznać się z tym coraz częściej spotykanym sprzętem.

Choć temat ważny i poważny spotkanie przebiegło w swobodnej, wręcz wesołej atmosferze. Może wiedza podana w tak przystępny sposób dłużej pozostanie w pamięci uczestników spotkania.

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach projektu "Wolni, zdrowi, bezpieczni w Naszej Małej Ojczyźnie" i  współfinansowane było ze środków funduszu Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz Stowarzyszenia Europa i My.

 

Get a better hosting deal with a hostgator coupon or play poker on party poker
Copyright 2011 BEZ PANIKI!.
Joomla Templates by Wordpress themes free